Propagační jízda 2011

 

pyrocar-2011

Na hasičárně v Nové Pace Jirka Umlauf s Milanem Pospíšilem leští svou Andulku z roku 1928, aby byla od 23. srpna do 27. srpna 2011 na cestách Královéhradeckého kraje, Pardubického kraje a kraje Vysočina tou největší krasavicí třetí propagační jízdy Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Ta povede z Bílých Poličan do Přibyslavi, kde bude jejím cílem největší setkání požárních automobilů a jejích posádek Pyrocar 2011. Jízda se pojede na počest dvacetiletí SH ČMS a 120. výročí Zemské ústřední hasičské jednoty království Českého.

Novopacká Praga AN vyjede se vší slávou z Nové Paky už 23. srpna 2011 v 16.00 hodin a počítá s tím, že zastaví v Lázních Bělohrad. Po dvou hodinách by měla dojet do Bílých Poličan, kde se budou soustředit další účastníci. Hlavně její velitel Jura Orsák, tři Pepové – Bidmon (zástupce velitele), Nitra (organizátor jízdy) a Dvořák (jednatel a řidič doprovodného vozidla). Druhým Dvořákem v jízdě bude Láďa – kameraman a dalším Nitrou Vojta – druhý kameraman a asistent výpravy.

S praporcem jízdy věnovaným firmou Alerion jízdu odstartuje na nádvoří poličanského zámku starosta SH ČMS v 9.00 hodin. Půl hodiny máme na to, abychom dojeli do Dvora Králového nad Labem, kde mají novou stanici. Následující zastávka nás čeká o půl jedenácté na Krakonošově náměstí v Trutnově, odkud v jedenáct vyrazíme do Velkých Svatoňovic podívat se na zdejší hasičské muzeum. V poledne se tam zapíšeme do pamětní knihy, abychom byli včas před polednem na autobusovém nádraží v Červeném Kostelci, kde nás budou čekat hasiči místních sborů. Krátce pak přibrzdíme v Horní Radechové a dojedeme na náměstí do Náchoda. Zde se bude konat v 15.00 hodin slavnostní odhalení pamětní desky A. L. Seidlovi za účasti starosty města a hejtmana Královéhradeckého kraje. Před čtvrtou nás už budou čekat hasiči v Novém Městě nad Metují, odkud pojedeme do Opočna na další přátelské setkání s ukázkami hasičské techniky. Z Opočna vyrazíme po sedmnácté hodině tak, abychom v osmnáct dojeli do Rychnova nad Kněžnou, kde si nejenom prohlédneme novou stanici, ale také se budeme účastnit ukázek firmy Dräger.

Druhý den, 25. srpna 2011 vyjedeme z Rychnova o půl deváté. Projedeme Častolovice, Kostelec nad Orlicí, Krchleby a kolem desáté uděláme přestávku ve Skořenicích. Pak následuje od 10.45 do 11.45 pauza ve Vysokém Mýtě. V 13.00 hodin jsme už v Hrušové a za další půlhodinu v Litomyšli na náměstí. Kolem patnácté nás budou čekat v Desné a v 15.45 hodin v Širokém Dole. Do Poličky plánujeme přijet po půl páté. Tam nás čeká další program s odhalením pamětní desky Františku Procházkovi.

V pátek 26. srpna 2011 vyjíždíme z Poličky až v 14.00 směrem na Borovnici, Sněžné do Fryšavy, kde bude zastávka od 15.30 do 16.00 hodin. Odtud vyrazíme do Žďáru nad Sázavou na zámek, kde se staneme svědky oslav založení sboru. O půl sedmé pak budeme pokračovat do Přibyslavi na letiště.

V Přibyslavi se už připojíme k účastníkům Pyrocar 2011 a v sobotu 27. srpna 2011 v 11.00 hodin předjedeme před tribunu a předáme praporec jízdy starostovi SH ČMS. Tím bude naše akce slavnostně ukončena. Pak už se budeme jenom těšit z pestrého programu Pyrocaru, v rámci kterého si návštěvníci mohou prohlédnout také zmiňované historické vozidlo z Nové Paky.

Fotodokumentace propagační jízdy

Zastávky 1. etapy propagační jízdy (soubor .pdf | 211 kB)

Zastávky 2. etapy propagační jízdy (soubor .pdf | 159 kB)

Program 2. etapy propagační jízdy (soubor .pdf | 145 kB)

Zastávky 3. etapy propagační jízdy (soubor .pdf | 207 kB)

Upoutávka k programu – Drager (soubor .pdf | 443 kB)

 


Oficiální stránky akce PYROCAR 2011

Napsat komentář