Branně-vědomostní soutěž POKOS

Žáci druhého stupně základních škol v Pardubickém kraji se na chvíli proměnili ve skupinku lidí, kteří byli vysláni na záchrannou misi zajatých českých zaměstnanců ambasády. Při této nelehké cestě museli společně splnit některé úkoly a šifry jako tým.

Branně – vědomostní soutěž POKOS byla organizována s hlavním mottem „Nebuď jen žákem, staň se občanem, aneb kde je vůle, tam je cesta“. Stěžejní disciplínou celé soutěže pak byla 4 km dlouhá venkovní úniková hra ve formě záchranné mise, kdy vlastní příběh začíná ve chvíli, kdy nepřátelé nečekaně získají kontrolu nad celým územím. Stovkám lidí se podařilo uniknout, ale bohužel pár českých zaměstnanců ambasády uvízlo v bunkru. Velitel jednotky, který prostor evakuoval, nedokázal všechny zachránit. Byl omezen časem i místem ve vrtulnících. Záchrannému týmu ale zanechal mapu cesty, plán bunkru a několik šifer tak, aby je neodhalili protivníci, kteří bunkr momentálně okupují.

Zdroj: https://pardubicky.denik.cz/ctenar-reporter/foto-video-pozar-v-bunkru-i-masivni-krvaceni-deti-zvladly-zachrannou-misi-202206.html

Napsat komentář