Cennou stříbrnou medaili z klasických disciplín CTIF si z Celje odvážejí ženy z Pískové Lhoty a hasiči z HZS Královehradeckého kraje

Páteční dopoledne 22. 7. patřilo na stadionu Kladivar opět požárnímu sportu a disciplíně běh na 100 m s překážkami. Češi opět předvedli skvělou formu a v kategorii profesionálních hasičů obsadili první tři místa. Zlatou medaili získal Lukáš Kroupa, stříbrnou Jan Vyvial a bronzovou Richard Svačina. V kategorii dobrovolných hasičů první místo obsadil Petr Loukota a třetí místo Lukáš Flégr. V kategorii žen všechna první tři místa obsadily rovněž Češky. Zlato si z Celje odváží Veronika Krpcová, stříbro Markéta Marková a bronz Lucie Tůmová.

Po skončení tohoto závodu se začaly obratem plnit tribuny na další disciplínu a bylo zřejmé, že závodníci v klasických disciplínách CTIF budou ten den své výkony předvádět za mohutného povzbuzování obrovského mezinárodního publika. Celé páteční odpoledne patřilo kategorii muži A. Nejlepším českým týmem byl SDH Michálkovice, který obsadil 28. místo. „Nedařilo se nám úplně nejlíp, na požárním útoku jsme sice dostali minimální trest 5 s, ale odsunulo nás to ze zlata do stříbra (pozn. stříbrný odznak za umístění v celkovém počtu), což je pro nás trochu zklamání, chtěli jsme zopakovat úspěch z Villachu z roku 2017. Ale na to, s jakou sestavou jsme tady museli běžet, kolik zranění jsme měli, tak to hodnotíme pozitivně“, říká Josef Hrbáček, člen týmu.

Sobotní dopoledne 23. 7. pak už patřilo všem ostatním kategoriím CTIF: ženy A, profesionální hasiči, muži B a ženy B. V kategorii ženy A se týmu SDH Písková Lhota I. povedl historický úspěch, kdy děvčata získala ve nabité konkurenci přítomných družstev stříbrnou medaili! Chtěly jsme dát pokus bez trestných bodů, což se nám povedlo, čas ve štafetě se nám také vydařil. Hodně týmů za námi mělo trestné body, což nás posunulo až na druhé místo. Atmosféra byla skvělá, všichni naši přátelé a fanoušci tam byli s námi, podpora všech byla úžasná, moc za ní děkujeme“, říká vedoucí družstva Jana Štoková. Stříbrnou medaili si kromě žen z Pískové Lhoty odváží také družstvo profesionálních hasičů z HZS Královehradeckého kraje.

Neuvěřitelnou atmosféru si na stadionu užívala i družstva, která startovala na mezinárodní hasičské soutěži vůbec poprvé. V kategorii ženy B to bylo například družstvo žen z SDH Kolešovice. „Věnujeme se klasickým disciplínám teprve dva roky a tady v Celje jsme dosáhly svého nejlepšího soutěžního času, i když nám přibyly nějaké trestné body“, říká vedoucí družstva Jarka Čečrdlová. „Ale to už nás tolik netrápilo, protože jsme si splnily to, co jsme chtěly. Moc jsme si užily atmosféru, přestože nervozita už během tréninků fungovala, obavu z naplněných tribun jsme měly, ale nakonec jsme zjistily, že to byl skvělý zážitek.“

Některá družstva bohužel potrápila zranění, jak před samotným závodem, tak i během něj, ale ve výsledku všechny týmy udělaly maximum pro to, aby předvedly co nejlepší výkon. V celkovém součtu klasických disciplín CTIF české týmy obsadily následující pořadí:

SDH Velké Meziříčí /ženy B/ 11. místo

Sobotní odpoledne pak zakončila poslední disciplína požárního sportu a tou byl požární útok. Předpokládalo se, že česká reprezentace bude patřit k těm nejlepším, což se také potvrdilo. V kategorii profesionálních hasičů si první místo odvezl tým mužů A ve složení: Dominik Soukup, Jan Vyvial, Pavel Krpec, Jiří Škodný, Richard Svačina, Martin Lidmila a Lukáš Kroupa (čas: 26,74s). Třetí místo získal v kategorii dobrovolných hasičů tým mužů B ve složení: Tomáš Daněk, Vladislav Filip, Pavel Hnízdil, Milan Netrval, Václav Divoš, Marek Peštál, Dominik Bělský (čas: 28,56s). V kategorii žen získalo první místo tým ženy A ve složení: Lenka Šestáková, Kamila Bartošková, Dana Butulová, Lucie Tůmová, Klára Hulínská, Simona Krampotová a Markéta Marková (čas: 25,98s). Tým žen B si odvezl ve složení: Veronika Krpcová, Nikola Rašková, Anna Umnerová, Šárka Hájková, Johanka Vaculíková, Anna Bendová a Eliška Navrátilová místo druhé (čas: 25,98s).

Slavnostní zakončení proběhlo v sobotu večer opět na stadionu Z’dežele, kde byla oceněna všechna vítězná družstva.