Dobrovolné hasičce udělil hejtman za práci medaili

Hejtman Pardubického kraje poděkoval dobrovolným hasičům za celoživotní práci. Na shromáždění delegátů Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska předal Martin Netolický hejtmanskou medaili třem končícím starostům jednotlivých okresních sdružení.
Jedno z nejvyšších ocenění Pardubického kraje převzala z rukou hejtmana i Eva Faltusová za okres Ústí nad Orlicí. O starostech okresních sdružení, kteří končí ve své funkci, hejtman řekl: „Měl jsem možnost se s nimi během výkonu funkce pravidelně potkávat a vždy jsem se na tato přínosná setkání nesmírně těšil, jelikož jejich nadšení a snaha o rozvoj sdružení byla vždy patrná.“
Medaile hejtmana je jedním ze tří ocenění udělovaných Pardubickým krajem, avšak jediným, které je pouze osobním rozhodnutím hejtmana. Prvním držitelem medaile se stal na jaře roku 2014 olympijský medailista ze Soči a světový šampion, rodák z Letohradu, Ondřej Moravec. Nedávno byla medaile udělena také ředitelce Rehabilitačního ústavu v Brandýse nad Orlicí Michaele Tomanové.

Zdroj: www.orlicky.denik.cz

Napsat komentář