Dopis pro SDH

Vážení dobrovolní hasiči, sestry a bratři,

Všichni vnímáme velice složitou situaci v celé České republice. Pardubický kraj se maximálně snaží zabezpečit vše potřebné a nutné k zajištění základních životních potřeb našich spoluobčanů.

Dle nařízení vlády ČR se doporučuje osobám starším 70 let nevycházet po dobu trvání nouzového stavu mimo svá obydlí, s výjimkou návštěvy zdravotnického zařízení za účelem zajištění neodkladné zdravotní péče. Pro mnoho našich spoluobčanů je velice problematické si zajistit nákup potravin, léků a dalších potřeb pro svoji potřebu.

Obracím se na Vás s prosbou o pomoc se zajištěním těchto potřeb ve Vaší obci a regionu. Dnes odeslal ředitel Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje plk. Mgr. Aleš Černohorský dopis starostům a starostkám obcí s informací o využití hasičů pro uvedené služby.

Pro uvedenou výpomoc není nutné členství v JSDHO, ale i člen pobočného spolku, Sdružení hasičů Čech a Moravy a Slezska, Sboru dobrovolných hasičů v jednotlivých obcích může svou aktivitou být nápomocen starostovi města či obce a krizových štábů při zajišťování nutných činností v této krizové době.

Jménem svým, ale i vedení našeho krajského sdružení se na Vás obracím se žádostí o pomoc při zvládnutí velice vážného stavu v našem kraji. Pokud se do výpomoci zapojíte, prosím kontaktujte starostu města, obce a dohodněte se na konkrétních potřebách u Vás doma a v okolí. Prosím starosty jednotlivých SDH o pomoc a oslovení členské základny.

Vážení starostové a představitelé sborů, předem všem, kteří najdou čas a jsou ochotni se do výpomoci zapojit, děkuji. Jsem přesvědčen, že hasiči jsou vždy připraveni pomoci svým spoluobčanům, když je to nejvíce potřeba.

Ještě jednou velké poděkování, za vedení KSH Pardubického kraje

Josef Bidmon
starosta KSH Pardubického kraje

Napsat komentář