Marathón mistrovství v hasičském sportu zahájí mladí hasiči už tuto sobotu

Ještě před koncem školního roku vyrazí vítězové krajských kol na Mistrovství České republiky hry Plamen. Sportovní klání se tentokrát, historicky poprvé, uskuteční na atletickém stadiónu v Jihlavě ve dnech 26.–27. června.

Tři dny budou desetičlenné týmy bojovat o mistrovský titul v disciplínách hry Plamen – štafetě dvojic, štafetě 4×60 m, štafetě CTIF, požárním útoku CTIF a požárním útoku.
Mistrovství se koná pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka a primátorky města Jihlava Karolíny Koubové. Hlavním organizátorem je SH ČMS, SH ČMS Kraje Vysočina a OSH Jihlava. Do organizačního zabezpečení je zapojeno cca 100 dobrovolníků. Závodit v pěti disciplínách bude 150 mladých hasičů.

Základním kamenem práce s hasičskou mládeží je právě hra Plamen založená na dvou základních aspektech – výchovně vzdělávací činnosti a na rozvoji fyzické kondice prostřednictvím sportovních disciplín mladých hasičů. O tom, že je hasičský sport i volnočasové aktivity oblíbenou činností, svědčí každoročně narůstající členská základna mladých hasičů ve věku 3–18 let, kterých je aktuálně 63 227 tisíc.

Napsat komentář