MČR v požárním sportu Pardubice 2022

Vítězem MČR v požárním sportu jsou družstva SDH Zbožnov, Bystřice nad Úhlavou a HZS Moravskoslezského kraje. Závodníci z HZS Kraje Vysočina se postarali o nový národní rekord

 Mistrovství ČR v požárním sportu vyvrcholilo v neděli 28. srpna disciplínou požární útok. Z dobrovolných hasičů se nejlépe dařilo týmu SDH Mistřín (Jihomoravský kraj) s časem 26,33s, druhý skončil SDH Bochov (Karlovarský kraj), čas 26,52s a třetí skončil SDH Bludov (Olomoucký kraj) s časem 26, 56s. Mezi dobrovolnými hasičkami byly nejlepší závodnice z SDH Žernovník (Jihomoravský kraj) s časem 25,10s, druhé skončily sportovkyně SDH Ostrava-Nová Ves (Moravskoslezský kraj), 25,67s, třetí skončily závodnice z SDH Letohrad-Kunčice (Pardubický kraj), čas 25,73s.

Mezi profesionálními hasiči se o velké překvapení postarali zástupci HZS Kraje Vysočina, kteří ve svém druhém pokuse zaběhli v této disciplíně nový národní rekord časem 23,16s. Dosud držel národní rekord v požárním útoku rovněž tým z HZS Kraje Vysočina, který zaběhl v roce 2001 a jeho hodnota byla 23,40s. Výsledek okomentoval jeden z členů týmu Pavel Hnízdil: Na požární útok jsme se hodně soustředili, už tréninky naznačovali, že bychom mohli atakovat národní rekord. Tato disciplína speciálně na mistrovství republiky je rozhodující, v celkovém hodnocení nás posunula na třetí místo, což je pro nás také velký úspěch, dlouho jsme čekali až zase vystoupíme na „bednu“. Velké poděkování patří Lukáši Honsovi (pozn. člen týmu), který naši sestavu dal dohromady. Také bych chtěl bych poděkovat vedení našeho kraje, které nám vytváří úžasné podmínky pro trénování a snaží se nám ve všech ohledech vyjít vstříc.“ Tento nejlepší pokus běžel tým HZS Kraje Vysočina ve složení: Marek Peštál, Martin Caha, Radek Nechvátal, Stanislav Hladík, Pavel Hnízdil a Michal Špaček. Na druhém místě pak skončil HZS Zlínského kraje s časem 23,78s a na třetím místě HZS Plzeňského kraje s časem 24,15s.

Požární útoky zamíchaly v některých kategoriích celkovým hodnocením. Mezi dobrovolnými hasiči byli nejlepší a titul mistra republiky si odvezl SDH Zbožnov (Pardubický kraj), mistryněmi republiky jsou závodnice z SDH Bystřice nad Úhlavou (Plzeňský kraj). Stříbrné medaile získal za muže SDH Lhenice (Ústecký kraj) a za ženy SDH Dolní Měcholupy (Hlavní město Praha). Bronz si z Pardubic odvezli závodníci z SDH Mistřín (Jihomoravský kraj) a v kategorii žen společně s nimi SDH Letohrad-Kunčice (Pardubický kraj).

Vítězem v kategorii profesionálních hasičů se stal HZS Moravskoslezského kraje, druhé místo obsadil tým HZS Plzeňského kraje a třetí skončil tým HZS Kraje Vysočina.

Informace k MČR jsou dostupné na speciální webu www.mrps2022.cz , stejně tak jako na standardních komunikačních kanálech SH ČMS www.sport.dh.cz a facebookovém a instagramovém profilu sdružení.

FOTOGALERIE

Napsat komentář