Mistrovství ČR ve výstupu na cvičnou věž se konalo v Širokém Dole. Jan Vyvial znovu zvítězil, Kamila Bartošková je dvojnásobnou mistryní

Poslední ze tří závodů v požárním sportu, v rámci Mistrovství České republiky, se uskutečnil v Širokém Dole v Pardubickém kraji, v neděli 22. srpna. Sportovci se sešli v areálu společnosti Flídr Group, aby poměřili své síly v disciplíně výstup na cvičnou věž. Závodilo se celkem v osmi kategoriích, na start se postavilo celkem 84 závodníků a závodnic.

Celou soutěž odstartovaly mladší dorostenky, mezi kterými byla nejlepší Eliška Zaoralová z SDH Bludov s časem 8,58s. Následovaly střední dorostenky, kde závod vyhrála Vendula Jílková rovněž z SDH Bludov, která vystoupala na věž v čase 8,07s. Mezi staršími dorostenkami byla nejlepší Karolína Lefnerová z SDH Ostrava-Nová Ves s časem 7,99s, která zvítězila i v loňském roce v Ostravě (pozn. v roce 2020 startovala v kategorii středních dorostenek). Stupně vítězů doplnili i zástupci z kategorie mladších dorostenců mezi kterými byl nejlepší Martin Šulc z SDH Seč (7,89s), v kategorii středních nejrychleji na věž vystoupal Adam Šíp z SDH Duchcov v čase 7,59s a v kategorii starších dorostenců vítězné trio doplnil Petr Loukota z SDH Lhenice s časem 11,67s.

Kategorii žen ovládla Kamila Bartošková z SDH Horní Cerekev, která se po sobotním závodě v Ostravě, kde zvítězila v běhu na 100 m s překážkami, dokázala s časem 7,68s dostat i v této disciplíně na příčku nejvyšší. Pro letošní rok je tak dvojnásobnou mistryní republiky v požárním sportu. Druhé a třetí místo obsadily její reprezentační kolegyně Karolína Vyvialová z SDH Karviná-Hranice (7,90s) a Klára Hulínská z SDH Kvasejovice (7,98s).

Mezi muži byla konkurence vysoká, svou skvělou formu však potvrdil Jan Vyvial z SDH Kozlovice, který před samotným závodem byl k sobě velmi kritický. „Jsem velmi rád, že zde mohu závodit, ale svůj loňský čas 14,02s bych rád zlepšil. Vzhledem k tomu, že se chystám na Mistrovství světa do Kazachstánu, musím se pokusit o čas pod 14,00s“, dodal závodník. Navzdory tomu, že jeho výsledný čas byl v druhém pokuse 14,04s, bez problémů to stačilo na první místo. Na druhém místě se umístil Lukáš Hons z HZS kraje Vysočina s časem 14,84s, třetí místo obsadil Lukášův kolega, také z HZS kraje Vysočina, Marek Peštál s časem 14,92s.