Na Otevřeném mistrovství ve výstupu na cvičnou věž padl nový národní rekord

Poslední červencovou neděli 31. 7. se znovu po roce konalo v areálu společnosti Flídr v Širokém Dole (Pardubický kraj) Otevřené mistrovství ve výstupu na cvičnou věž. Na start se postavilo celkem 61 závodníků. Soutěžilo se v kategoriích mladšího, středního a staršího dorostu a v kategorii žen a mužů. Vítězkou kategorie mladších dorostenek se stala Liliana Kulhajová z SDH Bludov s časem 8,43s, ve středních dorostenkách na nejvyšší příčku dosáhla Vendula Jílková ze stejného sboru s časem 7,70s a zlatou medaili si mezi staršími dorostenkami odnesla Eliška Navrátilová z SDH Kojetice s časem 8,86s.

O největší překvapení se postarala závodnice v kategorii žen Kamila Bartošková, která už o týden dříve zaběhla rekord na Mezinárodní hasičské soutěži ve slovinském Celje s časem 7,35s. Tento týden se jí podařilo zvítězit v čase 7,25s a znovu hranici národního rekordu posunout. „Toto celé je výsledek mojí celoživotní práce, není to jenom letošní sezóna, že takhle běhám. Letos se toho pro mě hodně změnilo, i příprava byla trošku jiná, možná to bude i tím. Tento rok na mistrovství byly podmínky dobré, až na ten protivítr, o to je pro mě národní rekord cennější. Jsem ráda, i když si pořád myslím, že to nebyl ideální pokus, jsem hodně sebekritická, vím, že by to šlo i lépe, ale jsem šťastná“, dodává Kamila B.

Mezi mladšími dorostenci si první místo ze Širokého Dolu odvezl Pavel Bílek z SDH Uhlířské Janovice, který zaběhl čas 7,91s, ve středních dorostencích byl nejlepší Vít Vymazal z SDH Morkovice s časem 7,98s a mezi staršími dorostenci zvítězil Lukáš Flégr z SDH Skuteč s časem 12,62s. V kategorii mužů zlatou medaili získal Tomáš Daněk z HZS Hlavního města Prahy s časem 15,03s, který stejně jako Kamila Bartošková startoval před týdnem na soutěži v Celje v reprezentačním týmu mužů B. „Dnes jsem sice nejlepší, ale ten čas mohl být lepší. Na tomto mistrovství jsem poprvé, i když Široký Důl znám, je tu skvělé prostředí i atmosféra na jakémkoliv závodu. Protivítr sice dnes pokus trochu ztížil, ale horší to pro mě bylo psychicky, celkově jsem ale spokojený“, říká letošní vítěz Tomáš Daněk.

Příští týden čeká závodníky další závod Českého poháru v disciplíně běh na 100 m s překážkami v nedalekém Kamenci u Poličky. Na konci srpna v termínu od 26. 8. do 28. 8. se pak bude konat Mistrovství ČR v požárním sportu družstev přímo v Pardubicích.

Napsat komentář