Noční hlídka 2022 – Březiny

V noci z 23. na 24. dubna proběhne na Březinách již čtvrtý ročník odborné soutěže pro jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí pod názvem Noční hlídka https://nocni-hlidka.cz/domains/nocni-hlidka.cz/ .

Rádi bychom nabídli Vašim jednotkám možnost zúčastnit se této akce, která se koná pro svou náročnost pouze jednou za dva roky.

Jedná se o akci pořádanou SDH Březiny, se zaměřením na výcvikovou činnost JPO především kategorie JOP V. a JPO III. Celá akce je pojata formou odborné soutěže, kdy jednotky rotují po cca 40km tratě, na které je rozmístěno 16-20 stanovišť. Tato stanoviště představují co nejvíce reálné situace, do kterých se mohou jednotky při své činnosti dostat. Součástí jsou ale také disciplíny silové, které mají ověřit jejich fyzickou zdatnost, vědomostní, zaměřené na teorii v oblasti PO, stanoviště s tematikou ochrany obyvatelstva, zdravotnické i několik specialit. Jako lektoři a rozhodčí jsou na stanovištích členové HZS ČR, ZZS, ČČK, SH ČMS kteří nejen hodnotí, ale hlavně předávají cenné zkušenosti. Celkovou náročnost ještě zvyšuje noční průběh celé akce. Vzhledem ke svému rozsahu celá akce probíhá na území několika okolních obcí a je tak velice logisticky náročná. Počet členů zúčastněných jednotek, lektorů, rozhodčích, figurantů a dobrovolníků, kteří pomáhají se zdárným průběhem této akce se tak blíží dvěma stům.

Budeme velice rádi, pokud tuto informaci předáte do Vaší jednotky. V současné době už zůstává ještě několik volných účastnických míst.

Podrobné informace naleznete v propozicích na výše uvedených stránkách a jak celá akce probíhá, je možné vidět na fotografiích https://zidom.rajce.idnes.cz/Nocni_hlidka_2018/

Napsat komentář