Setkání hasičských přípravek – Břehy u Přelouče 27.4.2019

V sobotu 27.4. vyrazila naše přípravka na celostátní setkání přípravek, které se konala v Břehách u Přelouče. Celkem se sem sjelo 11 kolektivů přípravek z různých koutů naší republiky. Potkat jsme se tak mohli s kamarády hasiči z Domažlic, nebo také Klimkovic. Akce byla zahájena slavnostním průvodem a nástupem, kterého se zúčastnili i starosta KSH Josef Bidmon, který převzal záštitu nad celou touto akcí, starostka OSH Pardubice, zástupci krajské odborné rady mládeže Pardubického kraje, nebo senátor Miroslav Antl či senátorka Miluše Horská.

Po tomto úvodu následovala taneční ukázka hasiček místního SDH a pak už jednotlivé přípravky předváděly ukázky své činnosti. Shlédnout jsme mohli nejrůznější scénky, ve kterých děti předváděly vše, co se v rámci přípravek naučily. Naše děti předvedly scénku nazvanou Ze života naší obce, v níž sehrály nejčastější zásah našich hasičů, a to hašení kontejneru. Během celého dne probíhala doplňková soutěž TFA Železné hasičátko, v níž pak byli v každé kategorii vyhlášeni 3 nejlepší závodníci. Děti v ní běží jako jednotlivci s maketou dýchacího přístroje, musí smotat hadici C, překonat příčné břevno, natáhnout hadici C s proudnicí, paličkou posunout dřevěný špalík, proběhnout dráhu s pneumatikami a na závěr dopravit do bezpečí zraněnou osobu – v našem případě medvěda. Tuto disciplínu si naše děti oblíbily a rádi ji trénovaly. Trénink přinesl ovoce a to se ukázalo při vyhlašování 3 nejlepších závodníků Z celkového počtu 10 dětí z našeho sboru se 8 umístilo na některém z třech nejlepších míst.

Kat. 3 roky dívky – 1.místo – Anička Suchá

  3.místo – Martinka Husáková

Kat. 3 roky chlapci – 3.místo – Honzík Tomášek

Kat. 4 roky dívky – 1.místo – Johanka Broklová

Kat. 4 roky chlapci – 3. místo – Ondra Žembery

Kat. 5 let – chlapci – 3.místo – Kuba Odehnal

Kat. 6 let dívky – 1.místo – Anička Tomášková

Kat. 6 let chlapci – 2.místo – Dan Suchý

Všichni závodníci za svůj výkon získali odznáček „Železné hasičátko“ a tři nejlepší věcné ceny. Na závěr každá přípravka byla odměněna za provedené ukázky medailemi, pamětním listem, pamětní plaketou a dalšími věcnými cenami, včetně hasičské proudnice a hadice D. Přestože bylo chladné počasí, myslím, že si to děti užily. Naplno využily přilehlé dětské hřiště i skákací hrad. Dětem děkuji za vzornou reprezentaci našeho sboru i obce. Rodičům děkuji především za dopravu a pomoc při organizování dětí na této pořadateli velmi dobře připravené akci.

Fotogalerie

Lenka Tomášková, SDH Pustá Kamenice

Napsat komentář