Slavnostní vyhodnocení krajského kola soutěže „PO očima dětí a mládeže 2022“

V pátek 20. května 2022 uspořádalo Krajské sdružení hasičů Pardubického kraje a Krajská odborná rada prevence v Multifunkčním centru v Hlinsku slavnostní vyhodnocení krajského kola výtvarné a literární soutěže „Požární ochrana očima dětí a mládeže 2022“. Ještě před začátkem vyhodnocení slavnostní atmosféru navodilo vystoupení tří žáků ZUŠ Hlinsko.

V letošním se soutěžilo ve čtyřech kategoriích. V literární části, v níž soutěžili žáci od třetího ročníku základních škol až po studenty středních škol. Rovněž se soutěžilo v sedmi kategoriích výtvarné části – soutěžili žáci od mateřských škol ve dvou kategoriích a ve čtyřech kategoriích žáci od první třídy až po studenty středních škol a v jedné kategorii žáci ZUŠ. Speciální kategorií je kategorie K1 a K2, v níž soutěží děti a mládež s více tělesnými vadami. Dále se soutěžilo také ve dvou kategoriích prací zpracovávaných digitální technikou, kdy letošní jednotné téma bylo „Živelné katastrofy – náročný úkol pro hasiče“. Letošního už 48. ročníku se v Pardubickém kraji zúčastnilo 1367 dětí z 66 škol a 39 sboru dobrovolných hasičů. Krásné ceny a diplomy předávali starosta města Hlinsko pan Krčil, ředitel HZS Pardubického kraje plk. Mgr. Aleš Černohorský, náměstek starostky SH ČSM a starosta KSH Pardubického kraje pan Josef Bidmon a poslanec Parlamentu ČR ze STAN pan Tomáš Dubský. Další velkou odměnou a překvapením pro účastníky soutěže bylo vystoupení dvou kouzelnic Wendy a Elišky, které sklidilo velký potlesk.

Závěrem patří velké poděkování Krajskému sdružení hasičů Pardubického kraje, HZS Pardubického kraje a městu Hlinsku, kteří poskytli hodnotné ceny do soutěže a finanční příspěvek. Další poděkování patří všem, kdo se podíleli na přípravě a organizaci tohoto vyhodnocení, a hlavně všem účastníkům, kteří se do soutěže zapojili.

Prezentace PO očima dětí 2022 – KSH – 2

Napsat komentář