Slavnostní vyhodnocení republikového kola soutěže „PO očima dětí a mládeže 2024“

Ve čtvrtek 20. června 2024 přivítal pohádkový hrad Bouzov republikové vítěze v jednotlivých kategoriích soutěže „Požární ochrana očima dětí a mládeže 2024“. V rámci České republiky se už 5O. ročníku této soutěže zúčastnilo 25 485 dětí v 19 kategoriích. I Pardubický kraj zde měl své zástupce, kteří postoupili do republikového kola získali čtyři tři druhá místa a čtyři třetí místa.

V kategorii výtvarných prací M 1 (mladší děti (do 5 let – v roce 2024 dovrší 5 let – mateřské školy) se Aleš Karas z MŠ Ronov nad Doubravou umístil na třetím místě.

V kategorii výtvarných prací ZŠ 1 (žáci 1.- 2. ročníku ZŠ) se žák ZŠ a MŠ Proseč Michal Skála umístil na druhém místě.

V kategorii výtvarných prací ZŠ 4 (žáci 8. – 9. ročníku ZŠ, 3. – 4. ročníku osmiletých gymnazií,5. – 8. ročníku osmiletých gymnázií, 3. – 6. ročníku šestiletých gymnázií,1. – 4. ročníku čtyřletých gymnázií, SŠ a OU) se členka SDH Horní Ředice Kristýna Brandová umístila na druhém místě.

V kategorii výtvarných prací K 1 (pro děti s více tělesnými vadami 6 – 10 let) se žákyně Speciální základní školy a Praktické školy z Vysokého Mýta Lenka Řídká umístila na druhém místě.

V kategorii výtvarných prací K 2 (pro děti s více tělesnými vadami 11 – 18 let) se žákyně Speciální základní školy a Praktické školy z Vysokého Mýta Veronika Giňová umístila na třetím místě.

V literární části v kategorii L 2 (pro žáky 6. – 7. ročníku ZŠ a 1. – 2. ročníku osmiletých gymnázií (prima, sekunda) obsadila členka SDH Lichkov Anna Vanesa Pravcová s básničkou „Výjezd“ třetí místo.

V kategorii digitální technika DT2 (žáci a studenti ve věku 12 – 18 let) musí natočit video maximální délky 3 minuty na jednotné téma v roce 2024 „Bezpečný dům“. Zde se umístil kolektiv žákyň ZŠ Prodloužená, Polabiny, Pardubice ve složení Emílie Očenášková, Tereza Nováková, Anežka Svobodová a Eliška Baierová na třetím místě.

Odměnou pro všechny účastníky včetně jejich doprovodu byla krásná originální medaile, věcný dar v podobě batohu s logem soutěže, a hlavně prohlídka hradu Bouzov.

Ještě jednou patří poděkování všem, kteří se na organizaci soutěže podíleli a všem účastníků, kteří se do soutěže zapojili, ale hlavně velká gratulace vítězům.

K. Bogapovová
Vedoucí KORP
KSH Pardubického kraje

Napsat komentář