Zpravodaj hasičského sport – 1/2023

Dostává se k vám první číslo ZPRAVODAJE HASIČSKÉHO SPORTU pro rok 2023, který vydává Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Jeho prostřednictvím se každé tři měsíce dozvíte zajímavé informace o činnosti a hlavních aktivitách tohoto spolku, především z oblasti hasičského sportu.

V letošním roce nás čeká opět série závodů, okresních a postupových soutěží, ale také spousta tréninků a sportovních soustředění. Mistrovství ČR ve hře Plamen se bude konat v Novém Jičíně, mistrovství dorostenců a dorostenek v Domažlicích. Během letních prázdnin nás čeká víkendové „mistrovství“ pro jednotlivce v běhu na 100 m s překážkami v Praze a hned druhý den výstup na cvičnou věž v Hradci Králové. Společné Mistrovství ČR dobrovolných a profesionálních hasičů v požárním sportu družstev se uskuteční v Sokolově na konci srpna. Zatímco pro dobrovolné hasiče se bude jednat o 68. ročník, profesionální hasiči oslaví své jubilejní 50. výročí.

V září pak předposlední víkend zaplní mladí hasiči stadion VUT Brně, aby se zde utkali v běhu na 60 m s překážkami, poslední víkend v září zakončeme tradičně ve Dvoře Králové mistrovstvím v klasických disciplínách CTIF.

Budeme rádi, pokud si najdete čas věnovat alespoň chvíli čtení z oblasti tohoto specifického sportovního prostředí, ať už jste sami profesionální nebo amatérští sportovci, případně vás zajímá hasičský sportovní život.

Zpravodaj hasičského sportu_1-2023

Napsat komentář