Velký úspěch dětí a mládeže z Pardubického kraje v soutěži „PO očima dětí a mládeže 2023“

V pátek 23. června 2023 přivítal Přibyslavský zámek republikové vítěze v jednotlivých kategoriích soutěže „Požární ochrana očima dětí a mládeže 2023“. V rámci České republiky soutěžilo 28 926 dětí v 16 kategoriích. Účastníci z Pardubického kraje, kteří postoupili do republikového kola získali tři první místa, jedno druhé místo a jedno třetí místo.
V kategorii výtvarných prací ZŠ 1 (žáci 1. – 2. ročníku ZŠ) se žák ZŠ a MŠ Libchavy Štěpán Jirucha umístil na prvním místě.

V kategorii výtvarných prací ZŠ 2 (žáci 3. – 5. ročníku ZŠ) se žákyně ZŠ Jindřicha Pravečka Výprachtice Eliška Fiebigerová umístil na prvním místě.

V kategorii výtvarných prací ZŠ 4 (žáci 8. – 9. ročníku ZŠ, 3. – 4. ročníku osmiletých gymnazií,5. – 8. ročníku osmiletých gymnázií, 3. – 6. ročníku šestiletých gymnázií,1. – 4. ročníku čtyřletých gymnázií, SŠ a OU) se členka SDH Horní Ředice Kristýna Brandová umístila na druhém místě.

V kategorii výtvarných prací K 1 (pro děti s více tělesnými vadami 6 – 10 let) se žákyně Speciální základní školy a Praktické školy z Vysokého Mýta Nikola Ferková umístila na prvním místě.

V literární části v kategorii L 2 (pro žáky 6. – 7. ročníku ZŠ a 1. – 2. ročníku osmiletých gymnázií (prima, sekunda) obsadila žákyně ze ZŠ a MŠ Libchavy Dorothea Kuraková s prací „Smrdutý zápach“ třetí místo.

Vítězové obdrželi krásné medaile a věcné ceny, které věnovalo SH ČSM a další odměnou jim byla prohlídka expozice Hasičského muzea, která je v zámku Přibyslav instalována.
Je to velký úspěch, ještě nikdy se v rámci našeho Pardubického kraje nepodařilo získat v této soutěži tolik vítězných míst. Ještě jednou patří poděkování všem, kteří se na organizaci soutěže podíleli a všem účastníků, kteří se do soutěže zapojili, ale hlavně velká gratulace vítězům.

K. Bogapovová
Vedoucí KORP
KSH Pardubického kraje

Napsat komentář