Vrchol hasičské sportovní sezóny proběhne tento týden ve slovinském Celje

Aktuální podmínky umožnily oproti loňsku uspořádat mezinárodní hasičskou sportovní soutěž, která se bude konat v Celje, ve slovinském městě v Dolním Štýrsku. Jedná se o vrchol sportovní sezóny jak pro mladé hasiče, tak pro dospělé závodníky. Českou republiku bude reprezentovat téměř 200 sportovců. Soutěžní dny budou probíhat od středy 20. 7. do soboty 23. 7. na stadionu Kladivar a na stadionu Z‘dežele. Své zástupce mají české barvy i mezi rozhodčími, kterých přicestovalo do Slovinska celkem 17.

Celá soutěž bude mít tři části: klasickou, mládežnickou a sportovní. V mládežnické kategorii se reprezentanti představí v požárním útoku CTIF a štafetě CTIF. Zástupci v této kategorii jsou SDH Bludov (chlapci) a SDH Písková Lhota (chlapci a dívky). Právě dívky budou obhajovat zlatou medaili z Villachu z roku 2017. V kategorii dospělých CTIF, které se rovněž představí v požárním útoku CTIF a štafetě CTIF, se na start postaví celkem 13 týmů, z toho 5 týmů žen. „U týmů věnujících se disciplínám CTIF probíhá příprava individuálně, každý trénuje jinak s jinou intenzitou,“ říká Miroslava Halašová, konzultantka pro oblast CTIF a dodává: „Ústředí SH ČMS se snaží našim družstvům maximálně pomoci, v letošním roce například zakoupilo materiál, který se bude v Celje pro tradiční disciplíny používat, aby měly naše týmy možnost se s nářadím seznámit v předstihu a nebyly tak překvapeny až na soutěži. Přípravné závody také probíhaly s tímto materiálem a za podmínek, které na této mezinárodní soutěži budou.“

V disciplínách CTIF panuje tvrdá konkurence, na soutěži nastoupí 135 družstev ze 17 zemí světa. Pokud některý z týmů skončí na medailových pozicích, bude to velký úspěch. Zlatou medaili v kategorii profesionálů bude rovněž obhajovat tým HZS Královehradeckého kraje. Druhé místo si také z Villachu z roku 2017 odvezlo družstvo žen z SDH Skalice.

Soutěž má i svou sportovní část, v níž českou stranu budou reprezentovat 4 týmy: muži A/B a ženy A/B. Ve sportovní části čekají závodníky celkem 4 disciplíny: běh na 100 m s překážkami, výstup na cvičnou věž, štafeta 4x100m a požární útok. České sportovní týmy budou obhajovat z Villachu celkem 38 medailí.

PRŮBĚŽNÉ INFORMACE

STRÁNKY ORGANIZÁTORA

FOTOGALERIE

FACEBOOK SH ČMS

INSTAGRAM SH ČMS

Napsat komentář